Grįžome su medaliais

 

Rugsėjo mėnuo prasidėjo įspūdingai – mano klasės draugė Lėja ir aš buvome pakviestos dalyvauti tarptautiniame programavimo konkurse SCRIPT 2018, kuris vyko Rumunijos mieste Orsova. Konkursas ir simpoziumas buvo skirtas anksčiau vykusio on-line konkurso nugalėtojams, kuriuos atrinko mokytojų vertinimo komisija iš 18 Europos Sąjungos šalių: Albanijos, Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Makedonijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos, Ispanijos, Turkijos ir Ukrainos. Komandinis Lėjos ir mano darbas buvo įvertintas 3-ąja vieta.
Į konkursą skridome lėktuvu lydimos anglų kalbos mokytojos Aidos Melninkaitienės ir informacinių technologijų mokytojos Sigitos Macienės. Pamatėme daug gražių dalykų Rumunijoje, bet labiausiai stulbinantys buvo Karpatų kalnai, žaibai naktį ir Dunojaus upė. 
Savaitė Rumunijoje prasidėjo susipažinimu su Orsovos miestu, jo lankytinomis vietomis, nes konkurso tema buvo susijusi su jo apylinkėmis. Programavimo konkurse dalyvavo svečiai iš Latvijos, Moldovos, Rumunijos ir Lietuvos. Teko sukurti projektą, panaudojant fono piešinius, veikėjus, jų kaukes ir garso įrašus. Taip pat teko paplušėti sprendžiant testo užduotis. Nekantriai laukėme rezultatų. Suskaičiavus projekto-konkurso ir testo balus, savo amžiaus grupėje buvome apdovanotos medaliais už puikų projektą apie Orsovos miestą, už originalius piešinius, veikėjus, animaciją bei įgarsinimą ir anglų kalbos žinias.
Parsivežtos taurės su Scratch simbolika ir medaliai dar ilgai mums primins kelionę, kurioje susipažinome su protingais ir gerais žmonėmis, su kuriais galėjome pasidalinti įspūdžiais, puikius konkurso ir simpoziumo organizatorius, profesorių Mihai Agape, kuris rūpinosi, kad tik nieko mums netrūktų.
Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktoriui Remigijui Masteikai už galimybę išvykti ir susirungti su kitų šalių bendraamžiais.
Rugilė Macaitė, 8b klasės mokinė