Įspūdžiai iš renginio „GAMTUKAI“

 

Vasario 28 dieną progimnaziją sudrebino renginys „GAMTUKAI“, kuris vyko aktų salėje. Į šį renginį pradinukai rinkosi dviem srautais – tiek buvo norinčiųjų į jį patekti.

Renginys prasidėjo filmu su 3D akiniais. Jo metu salėje tvyrojo tyla. Filmo metu nusikelta į ateitį,  kada Žemėje nebeliko gėlo vandens. Mokytojus ir mokinius tai sukrėtė ir nuteikė labiau prisidėti prie gamtos išsaugojimo.  Kiek vandens išleidžiame, kol valomės dantis? Per metus kiekvienas išleistume 365 litrus, jei netaupytume.  

Vėliau prasidėjo linksmos, bet labai naudingos užduotėlės. Jų metu mokiniai sužinojo, kodėl reikia rūšiuoti plastiką. Įdomu tai, kad iš vieno konteinerio plastiko galima pagaminti tris kuprines, o iš vieno medžio galima pagaminti milijoną degtukų.

Visus sužavėjo mokslininkų eksperimentai. Jų metu vaikai ir klegėjo, ir gūžėsi iš baimės. Salėje buvo visko – ir dūmų, ir garų, ir dujų kvapo, ir praktinių užduočių, kurių metu vaikai juokėsi iki ašarų. Buvo nuostabu pamatyti šokančias garso bangas. Garų geizeris vertė gūžtis iš baimės ir šūkčioti iš susižavėjimo. Ledo karalystė visus daiktus pavertė į ledą. Lediniu bananu buvo galima įkalti vinį, o sušalusi rožė sutrupėjo į ledo dulkes. Žaibų karuselė sužavėjo vaikus savo grožiu, o didžiulis balionas buvo sušaldytas ir įkištas į mažą kibirėlį...

Nuostabius eksperimentus atlikusių asistentų-mokslininkų vaikai plojimais dar ilgai nenorėjo paleisti iš salės... Išeinančių laukė dar dvi staigmenos. Buvo galima apžiūrėti vabzdžių kolekciją. Visi mokiniai gavo  nuostabių dovanų – spalvingų knygelių, mokančių kaip saugoti gamtą ir saugiai džiaugtis jos grožiu.

Visus eksperimentus galima pamatyti puslapyje gamtukai.lt. Taip pat galima atlikti testą ir pasitikrinti, ar esate gamtos saugotojai. Jei taip – jūsų laukia diplomas.

Dėkojame Gamtukų komandai ir pavaduotojai Aušrai už šį nepakartojamą renginį.

Ligita Bredelienė