Įspūdžiai iš vizito Italijoje

Ketvirtasis Erasmus+ projekto EKO-LOGIKA partnerių susitikimas vyko gegužės 16-20 dienomis Kalvisano miestelyje Italijoje. Vizite dalyvavo penkios progimnazijos mokinės–Elinga (7c kl.) Monika (8a kl.), Urtė (8b kl.), Indrė ir Eivilė (8c kl.). Mokines lydėjo anglų kalbos mokytojos Aida Melninkaitienė ir Danutė Kiliokaitienė.

 

Pirmąją  dieną mus pasitiko Kalvisano mokyklos orkestras. Dalyviai iš Graikijos, Portugalijos, Danijos ir Lietuvos pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą. Jie bendravo tarpusavyje suskirstyti į  grupes. Po pietų susipažino su regbio istorija bei taisyklėmis ir jas pritaikė praktikoje.

Antroji projekto diena buvo skirta teigiamų savybių, reikalingų mokymuisi, ugdymui. Dalyviai dirbo grupėse, atpažino savo emocijas ir trumpai jas pristatė. Kitas grupines veiklas mokiniai atliko naudodamiesi mobiliąja programėle “See the Good”. Užsiėmimus vedė viena iš programėlės kūrėjų Kaisa Vuorinen. Po pietų laukė ekskursija po lankytinas Brešos miesto vietas: centrinę aikštę Piazza Paolo VI, Kapitolijaus šventyklos griuvėsius išlikusius nuo VI amžiaus bei dizaino ir inovacijų centrą.

Trečiąją projekto dieną dalyviai vyko į Veneciją. Tai miestas, sudarytas iš 120 salų, 150 kanalų ir apie 400 tiltų. Aplankėme pagrindinį Venecijos kanalą (Canal Grande), Šv. Morkaus aikštę (Piazza San Marco), Rialto tiltą (Ponte di Rialto) ir kt. Sužinojome įdomių faktų apie miestą, jo istoriją ir grįžome pilni įspūdžių bei nepamirštamų akimirkų.

Ketvirtoji projekto diena buvo skirta muzikai. Pirmiausia dalyviai pažadino savo balsą ritminiais pratimais. Po to vyko darbas grupėse, įvairiomis technikomis  ir instrumentais repetuojant specialiai projektui sukurtą muzikinį kūrinį “With a Different Voice - Not a Different Tune”. Dienos tikslas pasiektas - dalyviai nuostabiai atliko kūrinį kartu su mokyklos orkestru. Po pietų laukė aktyvi pažintis su Kalvisano miesteliu, kurią organizavo mokyklos pradinių klasių mokiniai.

Paskutinė projekto diena prasidėjo  iškilmingu mokyklos orkestro koncertu ir  pačių dalyvių parengo muzikinio kūrinio pristatymu. Pasidalinus savaitės veiklų įspūdžiais laukė diplomų įteikimo ceremonija bei atsisveikinimo pietūs.

Laukiame partnerių atvykstant į Tauragę birželio mėnesį.

Mokytojos Aida ir Danutė

Italijoje man patiko jų gamta, ekskursija po Veneciją, kuri labai nustebino savo gatvėmis bei architektūra. Tačiau labiausiai patiko visos veiklos, žaidimai kuriuos darėme kartu su italais, graikais ir kitais Erasmus dalyviais.

Urtė

Šią savaitę man buvo smagu, nes buvo nemažai įdomių veiklų, užsiėmimų. Labiausiai patiko pasivaikščiojimas po miestą grupėmis. Taip pat patiko orkestro pasirodymas.

Indrė

Kelionės įspūdžiai: labai šilta ir geras oras, patiko visos veiklos, maistas buvo skanus, išvykų metu pamačiau daug architektūros ir istorinių memorialų, buvo smagu atlikti dainą.

Elinga

Man projektas ,,Erasmus” labai patiko. Susiradom draugų iš kitų šalių, daug sužinojom, darėm komandines užduotis su naujais žmonėmis, pamatėm naujų vietų, pamatėm kaip gyvena kitų tautų žmonės.

Eivilė

Italijoje tvyrojo šilta atmosfera, ypač šeimose. Įsiminė visos dienos, tačiau labiausiai patiko ketvirtoji —  kai Kalvisaną mums aprodė pradinių klasių mokiniai. Jų sugalvoti žaidimai mane nudžiugino. Jie mus įtraukė į miesto apžvalgą.

Monika