Skaitymai prie žvakių šviesos ,,Susitikimas su knyga kitaip"

 

Lapkričio 14–20 d. vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė – kultūros projektas, jau turintis kone trijų dešimtmečių istoriją. 1995 m. Šiaurės šalių bibliotekų asociacija Kopenhagoje surengė konferenciją, kurioje buvo sutarta bibliotekose stipriau propaguoti šiaurietiškumo idėją, puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

 

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Gamta Šiaurėje“.

Bibliotekos skaitytojai itin mėgsta ir vertina Šiaurės šalių literatūrą. Ir tai nei kiek nestebina – Šiaurės šalys išauginusios ne vieną rašytoją, pelniusį Nobelio literatūros premiją ar kitą prestižinį apdovanojimą. Panašu, kad atšiauri gamta užgrūdina ir subrandina išskirtinius talentus.

Lapkričio 17 dienos rytą, auštant, 2c klasės mokiniams pirmoji pamoka buvo neįprasta, kitokia... Progimnazijos bibliotekoje bibliotekos vedėja Vilma  Venckienė prie žvakių šviesos garsiai skaitė knygą. Skaitymo valanda prabėgo akimirksniu ir palikti jaukią aplinką niekam nesinorėjo. Klausytojai su susidomėjimu klausėsi skaitomos istorijos. Po to atsakinėjo į pateiktus klausimus. Kartu su savo mokytoja Gražina Martinavičiene dailės ir technologijų pamokoje piešė patirtus įspūdžius, jausmus, iliustravo savaip knygos siužetus.

Istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje jau tapo gražia tradicija tamsiuoju metų laiku. Skaitymo balsu puoselėjama tradicija – puiki idėja, kuri gyvuoja ir mūsų progimnazijoje jau kelerius metus.

Progimnazijos bibliotekos vedėja Vilma  Venckienė