Svečiai iš Italijos

 

Balandžio 24-28 dienomis pagal Erasmus+ programą buvo organizuojamas darbo stebėjimo vizitas 3 mokytojams iš skirtingų Italijos mokyklų. Progimnazijos mokytojai vedė atviras pamokas, dalinosi gerąja patirtimi, svečiai bendravo su pagalbos mokiniui specialistais ir mokytojų komanda vykdančių eTwinning projektus. Lankėsi STEAM centre bei Tauragės krašto muziejuje.  Mokytojos liko nustebintos Tauragės, mažo Europos miestelio, ir progimnazijos žavesiu, turtingumu. Susipažino su Lietuvos švietimo sistema, išsivežė įvairių metodinių patirčių pavyzdžius.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Prialgauskaitė

Įspūdžiai iš vizito Italijoje

Ketvirtasis Erasmus+ projekto EKO-LOGIKA partnerių susitikimas vyko gegužės 16-20 dienomis Kalvisano miestelyje Italijoje. Vizite dalyvavo penkios progimnazijos mokinės–Elinga (7c kl.) Monika (8a kl.), Urtė (8b kl.), Indrė ir Eivilė (8c kl.). Mokines lydėjo anglų kalbos mokytojos Aida Melninkaitienė ir Danutė Kiliokaitienė.

Įspūdžiai iš vizito Portugalijoje

 

Antrasis Erasmus+ projekto EKO-LOGIKA partnerių susitikimas vyko gruodžio 13-17 dienomis Sorės miestelyje Portugalijoje. Vizite dalyvavo penki progimnazijos aštuntokai – Austėja (8a kl.), Paulina, Adelija, Matas ir Nojus (8b kl.) Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Aida Melninkaitienė bei dailės mokytoja Jolita Petkuvienė.

Pirmąją dieną susitikę dalyviai iš Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Lietvos pristatė savo šalį, mokyklą, žaidė susipažinimo žaidimus, grupėse aptarė ekologines problemas, kūrė koliažus iš laikraščiuose bei žurnaluose rastų nuotraukų, juos pristatė. Labai naudinga buvo paskaita apie fotografavimą telefonu – projekto dalyviai sužinojo, kaip padaryti kokybiškas nuotraukas. Visą savaitę reikėjo stebėti bei fotografuoti aplinką. Sorės miestelyje teka dvi upės, sužinojome apie jų ekosistemą, klausėmės pasakojimo apie miesto istoriją, nuvykome prie istorinės pilies. Kitą dieną laukė išvyka į Koimbrą. Miestas garsus savo universitetu, seniausia šalyje biblioteka, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Prie Mondego upės  esančiame parke grožėjomės augalų įvairove iš viso pasaulio. Sekanti diena buvo skirta Atlanto vandenyno pakrantės tyrinėjimui, Figueira da Foz druskos muziejuje sužinojome apie druskos gamybą senoviniu, rankiniu būdu. Kitą dieną kopėme į Sico apylinkių kalnus, grožėjomės klinčių uolomis, susiformavusiais urvais. Įdomu buvo sužinoti, kad vietiniai čia slėpė maisto atsargas, kai per šalį traukė Napoleono armija.

 Savaitės užbaigimo akcentas – nuotraukų paroda ir aptarimas. Padarėme išvadą, kad Sorės ir aplinkinių miestų apylinkės pasižymi kraštovaizdžių įvairove, vaikų nuotraukose dominavo teigiami ekologiniu požiūriu vaizdai.

Džiaugiamės galimybe tobulėti, pažinti kitas kultūras.

Anglų kalbos mokytoja Aida Melninkaitienė

Portugalijoje man labiausiai patiko bendrauti su portugalais, grožėtis vaizdais ir daryti įvairius darbus apie ekologiją. Šioje kelionėje sužinojau daug apie kitas šalis ir jų kultūrą.

Nojus

Šioje kelionėje man labiausiai patikusi veikla buvo koliažo kūrimas. Taip pat patiko užduotis užfiksuoti ekologiškai gerus ir blogus dalykus nuotraukose. Pavyko užfiksuoti švarią Atlanto vandenyno pakrantę ir puoselėjamą laukinę gamtą.

Paulina

Portugalijoje man patiko gamta, nuostabūs kalnai, upės, gyvūnai. Buvo įdomu aplankyti dvi Portugalijos mokyklas. Portugalai labai draugiški ir nuoširdūs. Labiausiai man patiko draugystė su dalyviais iš Graikijos.

Adelija

Visa kelionė, nors buvo varginanti, bet labai smagi. Mokykloje patiko bendrauti su portugalais, graikais, italais. Smagu buvo fotografuoti gražiausius vaizdus iš visos kelionės. Buvo įdomu sužinoti Sorės miesto istoriją ir susitikti švietimo skyriaus atstovą, pasivaikščioti po Portą. Bet smagiausia buvo žaisti biliardą su graikais.

Austėja

Aš manau, kad Erasmus projektas yra labai gera proga lavinti vaikų anglų kalbos žinias ir supratimą. Veiklos Portugalijoje buvo naudingos, sužinojome apie šalies gamtą, žmones. Taip pat susiradome draugų.

Matas

Partnerių susitikimas Italijoje

Spalio 21-25 dienomis vyko programos „Erasmus+“ KA2 projekto „EKO-LOGIKA" pirmasis partnerių susitikimas Kalvisano mieste Italijoje. Susitikimo metu projekto partneriai iš Sorės (Portugalija), Volos (Graikija), Odensės (Danija), Kalvisano (Italija) miestų ir mūsų mokyklos projekto kordinatorė Judita Prialgauskaitė ir anglų kalbos mokytoja Aida Melninkaitienė aptarė svarbiausius projekto klausimus, parengė susitarimus dėl sekančio susitikimo Graikijoje vasario 23-29 d., mokėsi naudotis nauju skaitmeniniu mokymo(si) įrankiu ,,Q-cumber", susipažino su kitų šalių švietimo sistemomis bei lankytinos mokyklos ir vietovės istorija, kultūra.
Laukia įdomi ir prasminga veikla 2019-2021 metais.
ErasmusKA2 Italija
 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Judita Prialgauskaitė