Vizitas Graikijoje, Atėnuose

 

Įgyvendinant programos Erasmus+ projektą „Atradimai ir sėkmės“ Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos anglų kalbos mokytojos Danutė Kiliokaitienė ir Aida Melninkaitienė dalyvavo  kvalifikacijos kėlimo kursuose, kurie birželio 5-10 dienomis vyko Atėnuose, Graikijoje.
Kursų metu kalbėta apie įtraukųjį ugdymą,  darbą su specialiųjų ugdymo(si) poreikių ir gebėjimų turinčiais mokiniais, susipažinta su strategijomis, padedančiomis sėkmingai dirbti. Mokytojos taip pat sužinojo, kaip valdyti konfliktus kuriant stiprią klasės kultūrą, atliko praktines veiklas, kurios galėtų  parengti mokinius, kaip aktyvius piliečius, efektyviai dalyvauti demokratinėje visuomenėje.
Kursų metu ne tik įgyta naujų žinių bei įgūdžių, bet ir susipažinta su Atėnų kraštovaizdžiais, kurie paliko neišdildomą įspūdį. 
 
Anglų kalbos mokytojos Aida ir Danutė

Vizitas Graikijos saloje - Kretoje

 

Įgyvendinant programos Erasmus+ projektą „Atradimai ir sėkmės“ Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Judita Prialgauskaitė, katalikų tikybos mokytoja / karjeros specialistė Daiva Poškienė vyko į darbo stebėjimo vizitą Malijos mieste, Kretos saloje, Graikijoje.

Gegužės 29–birželio 2 dienomis darbo stebėjimo vizitas vyko 1-oje ir 2-oje pradinėse mokyklose Malia Sarpidon-Kernos, kurios įsikūrusios toje pačioje teritorijoje. Padalijimas į dvi mokyklas yra tik administraciniu požiūriu, nes mokymo programos nesiskiria. Sprendimai mokyklose priimami bendrai dalyvaujant abiejų mokyklų vadovams ir pedagogams. 

Vizito metu stebėtos pamokos, įvairios ugdomosios veiklos, susipažinta su tarpdalykiniais projektais, susijusiais su aplinkosaugos problemomis, sveikata ir mityba, kultūros temomis. Mokytojai pasidalino patirtimi, kaip tobulina asmenines ir mokinių įvairias kompetencijas, kaip gerina mokiniams siūlomo švietimo kokybę, koks didžiulis dėmesys skiriamas įtraukiajam ugdymui, kaip  mokiniai, turintys skirtingų ugdymo(si)poreikių ir gebėjimų, ugdomi tose pačiose klasėse, koks didžiulis dėmesys skiriamas ne tik šalies kultūrai, bet ir kitų bendruomenių kultūroms, tradicijoms. Svarbiausias vaidmuo Graikijos mokykloje tenka jos vadovui, kuris privalo užtikrinti mokinių gerėjančius rezultatus, pastovų mokinių skaičių  bei bendravimą ir bendradarbiavimą su mokyklos bendruomene. 

Susipažinta su švietimo sistema, socialine ir kultūrine aplinka, Graikijos istorija. 

Vizito metu įgijome ne tik naujų žinių bei įgūdžių, bet ir apžiūrėjome Kretos kraštovaizdžius, kurie paliko neišdildomą įspūdį. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Judita Prialgauskaitė, 

katalikų tikybos mokytoja / karjeros specialistė Daiva Poškienė

"Motivation up"

 

Mūsų progimnazijos mokytojams ir specialistams netenka užsisėdėti vienoje vietoje. Skiriama daug dėmesio tobulėjimui, nuolatiniam mokymuisi. Įgyvendindama Erasmus projektą "Sėkmės ir atradimai", mokykla suteikia darbuotojams galimybę dalyvauti tarptautiniuose vizituose ir mokymuose. Man spalio mėnesio pabaigoje teko dalyvauti mokymuose "Motivation up" (Motyvacija aukštyn!") Ispanijoje, Malagos mieste.

Darbo stebėjimo vizitas CEIP Doctor Azua mokykloje

 

Kovo 13 -17d.  direktoriaus pavaduotoja ugdymui Deimantė Kerpė ir pradinių klasių mokytoja Nerija Piliukaitienė lankėsi CEIP Doctor Azúa  mokykloje (Saragosa, Ispanija), įgyvendinant Erasmus+ projektą ,,Atradimai ir sėkmės’’.

Mokytojos  susipažino  su  Ispanijos  švietimo  sistema,  mokyklos  strategijomis ir tikslais. Kasdien  stebėjo  vedamas  pamokas  ir  sėmėsi patirties  iš užsienio kolegų. Dvikalbėje  (anglų - ispanų ) mokykloje, kurioje mokosi  530 mokinių,  didelis  dėmesys  skiriamas  įvairių  projektų įgyvendinimui, savišvietai, knygų skaitymui, patyriminei veiklai, mokinių tarpusavio bendravimui, savo krašto pažinimui.

Smagu,  kad tarptautinio eTwinning projekto ,,Treasures of my town” metu užmegztus ryšius pavyko sėkmingai pratęsti ir apsilankyti vienų iš projekto dalyvių ugdymo įstaigoje ir šalyje.

Mokymai Islandijoje

Rugpjūčio 21-28 dienomis M. Mažvydo progimnazijos mokytoja Lina Tekorienė ir specialistės Reda Jakštienė bei Vaida Abromavičienė įgūdžius ir kompetencijas tobulino kursuose ,,Smart teachers play more“ tolimoje Islandijoje. Intensyvūs, net po dvi sesijas per dieną trunkantys mokymai buvo derinami su įspūdinga kultūrine programa, todėl sulaukė nemažo susidomėjimo - net 14 šalių atstovai (iš Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos, Vokietijos, Estijos ir kt. ) susirinko pasidalinti patirtimi, iš žinomų lektorių išgirsti naudingų dalykų, praversiančių praktikoje. Labai intensyvi mokymų programa suteikė galimybę patobulėti, nes Reda ir Lina pateko į grupę, kurioje Europoje žinoma lektorė, kursų vadovė islandė Kristina supažindino su ,,Mindfulness”  ir ,,Well – being“ metodikų taikymo galimybėms mokykloje ir kiekvieno mokytojo asmeniniame gyvenime. Mokytojoms patiko „tylos minutės“, įvairių rūšių jogos praktiniai užsiėmimai, akių kontakto žaidimai, kvėpavimo pratimai, aktyvios veiklos, dėmesingumo praktikos. Įdomu tai, kad kiekvieną veiklą galima pritaikyti skirtingo amžiaus ir gebėjimų žmonėms. Taikydami šias metodikas mes kiekvienas galime pažinti pasaulį per visus savo jutimus. Logopedė Vaida savo patirtimi dalijosi ir su kolegomis diskutavo apie inkliuzinį mokymą, pagalbą ir dėmesį moksleiviams su specialiaisiais poreikiais. Kursų vadovė britė Reičel pateikė šios grupės dalyviams daug pasiūlymų, kvietė teorinę medžiagą taikyti praktiškai dirbant grupėse. Visiems kursų dalyviams buvo sudaryta galimybė susipažinti Islandijos švietimo sistema, aplankyti pačią naujausią Reikjaviko mokyklą – Dalskoli. Joje ugdomi vaikai nuo 6 mėn. iki 16 metų, todėl tenka bendradarbiauti vaikų darželio, pradinės ir pagrindinės mokyklų mokytojams, darbuotojams. Buvome maloniai nustebinti, kad mokykla turi savo baseiną, daugybę aikštynų, puikią biblioteką, kavinę, didžiulę valgyklą ir įspūdingas poilsio erdves, tačiau klasėje gali būti ugdomi net 55 mokiniai. Kursų organizatoriai ypač rūpinosi dalyvių kultūrine programa: buvo organizuota ekskursija pėsčiomis  po Reikjaviką,  jėgas po kelionės galėjome atgauti Žydrojoje lagūnoje arba pačioje naujausioje - ,,Sky lagoon“. Mūsų grupei parūpo pamatyti naujoves, nes naujoji lagūna yra viena iš tų vietų, kur galima atsipalaiduoti panirus į geoterminius baseinus. Čia yra nuostabus „begalybės baseinas“ („infinity pool“) – tai baseinas, kuriame nesimato jo krašto. Atrodo, kad jis įsilieja į vandenyno peizažą. Lagūnoje yra ir saunos, baras, kavinė, restoranas, kuriame galima ragauti islandiškų patiekalų. Trečią kursų dieną skyrėme kelionei į pačias gražiausias Islandijos vietas (geizerius, kraterius, krioklius ir t.t.).

Kursų dalyvės Lina, Reda, Vaida