Įspūdžiai iš vizito Portugalijoje

 

Antrasis Erasmus+ projekto EKO-LOGIKA partnerių susitikimas vyko gruodžio 13-17 dienomis Sorės miestelyje Portugalijoje. Vizite dalyvavo penki progimnazijos aštuntokai – Austėja (8a kl.), Paulina, Adelija, Matas ir Nojus (8b kl.) Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Aida Melninkaitienė bei dailės mokytoja Jolita Petkuvienė.

Pirmąją dieną susitikę dalyviai iš Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Lietvos pristatė savo šalį, mokyklą, žaidė susipažinimo žaidimus, grupėse aptarė ekologines problemas, kūrė koliažus iš laikraščiuose bei žurnaluose rastų nuotraukų, juos pristatė. Labai naudinga buvo paskaita apie fotografavimą telefonu – projekto dalyviai sužinojo, kaip padaryti kokybiškas nuotraukas. Visą savaitę reikėjo stebėti bei fotografuoti aplinką. Sorės miestelyje teka dvi upės, sužinojome apie jų ekosistemą, klausėmės pasakojimo apie miesto istoriją, nuvykome prie istorinės pilies. Kitą dieną laukė išvyka į Koimbrą. Miestas garsus savo universitetu, seniausia šalyje biblioteka, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Prie Mondego upės  esančiame parke grožėjomės augalų įvairove iš viso pasaulio. Sekanti diena buvo skirta Atlanto vandenyno pakrantės tyrinėjimui, Figueira da Foz druskos muziejuje sužinojome apie druskos gamybą senoviniu, rankiniu būdu. Kitą dieną kopėme į Sico apylinkių kalnus, grožėjomės klinčių uolomis, susiformavusiais urvais. Įdomu buvo sužinoti, kad vietiniai čia slėpė maisto atsargas, kai per šalį traukė Napoleono armija.

 Savaitės užbaigimo akcentas – nuotraukų paroda ir aptarimas. Padarėme išvadą, kad Sorės ir aplinkinių miestų apylinkės pasižymi kraštovaizdžių įvairove, vaikų nuotraukose dominavo teigiami ekologiniu požiūriu vaizdai.

Džiaugiamės galimybe tobulėti, pažinti kitas kultūras.

Anglų kalbos mokytoja Aida Melninkaitienė

Portugalijoje man labiausiai patiko bendrauti su portugalais, grožėtis vaizdais ir daryti įvairius darbus apie ekologiją. Šioje kelionėje sužinojau daug apie kitas šalis ir jų kultūrą.

Nojus

Šioje kelionėje man labiausiai patikusi veikla buvo koliažo kūrimas. Taip pat patiko užduotis užfiksuoti ekologiškai gerus ir blogus dalykus nuotraukose. Pavyko užfiksuoti švarią Atlanto vandenyno pakrantę ir puoselėjamą laukinę gamtą.

Paulina

Portugalijoje man patiko gamta, nuostabūs kalnai, upės, gyvūnai. Buvo įdomu aplankyti dvi Portugalijos mokyklas. Portugalai labai draugiški ir nuoširdūs. Labiausiai man patiko draugystė su dalyviais iš Graikijos.

Adelija

Visa kelionė, nors buvo varginanti, bet labai smagi. Mokykloje patiko bendrauti su portugalais, graikais, italais. Smagu buvo fotografuoti gražiausius vaizdus iš visos kelionės. Buvo įdomu sužinoti Sorės miesto istoriją ir susitikti švietimo skyriaus atstovą, pasivaikščioti po Portą. Bet smagiausia buvo žaisti biliardą su graikais.

Austėja

Aš manau, kad Erasmus projektas yra labai gera proga lavinti vaikų anglų kalbos žinias ir supratimą. Veiklos Portugalijoje buvo naudingos, sužinojome apie šalies gamtą, žmones. Taip pat susiradome draugų.

Matas