Karjeros savaitė „Šok į tėvų klumpes“ – savęs pažinimo ir atradimų keliu 

 

Spalio 23–27 dienomis Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko karjerai ugdyti skirta pažintinė netradicinė savaitė „Šok į tėvų klumpes“, per kurią sutiko ne tik daug malonių savo profesijomis besididžiuojančių žmonių, bet ir galėjo patirti, kas yra širdžiai mielas darbas, kaip svarbu pasirinkti profesiją, kuri būtų ir darbas, ir gyvenimo būdas.  

Mokinius buvo pasiruošusios priimti net 48 Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ir jų partnerių įmonės bei organizacijos. 1–8 klasių mokiniai su mokytojais dalį jų ir aplankė.

 

Savo įspūdžiais pasidalijo mokiniai ir klasių vadovai. 

1c ir 1d klasių mokiniai su mokytojomis Rasa Urbutiene ir Ingrida Ignatavičiene apsilankė kepyklėlėje „Bandelių jūra“. Mokinukai susipažino su kepėjo ir pardavėjo profesijomis. Turėjo galimybę ne tik pamatyti, kaip maišoma tešla, kepamos bandelės, pyragai, sausainiai, bet ir pasivaišinti iškeptais skanėstais. Pirmokėliai mokėsi skaičiuoti pinigėlius ir nusipirkti išsirinktą skanumyną.

2a klasės mokiniai su mokytoja Virginija Bušeikiene lankėsi UAB TOC odontologijos centre. Sužinojo, kuo ypatinga odontologo profesija, ar sunku gydyti dantis. Antrokai išmoko, kaip taisyklingai reikia valyti dantukus. Suprato, kad eiti pas dantų gydytoją nereikia bijoti, kai odontologijos centre dirba toks šaunus kolektyvas. 

1a, 1e, 2b, 5a klasės mokiniai su mokytojomis Edita Strautnikiene, Toma Kavaliauskiene, Roma Krapavickiene ir Aušra Zinkiene lankėsi UAB „Autobusų parkas“ stotyje, įmonės direktorius Rimantas Martinavičius pristatė įmonės veiklą, supažindino su stoties darbo specifika bei teikiamomis paslaugomis. Važinėdamiesi elektriniu autobusu po Tauragę, diskutavo apie Tauragės krašto, kaip žaliojo regiono ateitį, sužinojo, kad Tauragės miestas prisideda prie 100 Europos miestų, kurie žengia žaliuoju žingsniu. Mokiniai džiaugėsi ne tik pažintine kultūrine išvyka, bet ir gautomis dovanomis. Ne vienas 2b klasės berniukas prasitarė, kad užaugę norėtų dirbti autobusų parke.

2c ir 2d klasių mokiniai su mokytojomis Ramute Gavieniene ir Rasvita Skrodeniene lankėsi „Vagos“ knygyne. Apie darbą knygyne papasakojo ir su knygų išdėstymu, prekėmis supažindino knygyno darbuotoja. Mokiniai sužinojo, kokiose leidyklose yra išleidžiamos knygos, kaip knygyne susirasti norimą nusipirkti knygą ir kuo knygynas skiriasi nuo bibliotekos. Vaikai iš knygyno išėjo ne tik susipažinę su knygyno darbuotojo profesija, bet ir nešini dovanotais knygų skirtukais.

 

Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Tauragės filialas atvėrė paslaptingąsias saugyklos duris 3a klasės mokiniams ir jų mokytojai Ligitai Bredelienei. Archyvo darbuotojos papasakojo, kokias paslaptis saugo archyvas, kaip darbuotojos tas mįsles įmena. Mokiniai edukacijos metu ne tik patys tapo metraštininkais, bet ir išsamiai susipažino su archyvo darbuotojų darbo funkcijomis. Mokiniai džiaugiasi įdomia ir vertinga pažintimi su archyvu. 

3b, 5d klasės mokiniai su mokytojomis Nerija Piliukaitiene ir Aida Melninkaitiene lankėsi Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Susipažino su muziejumi, jo eksponatais, Tauragės krašto istorija, sužaidė interaktyvius žaidimus. Mokiniai suprato, kad gido profesija ne tik įdomi, bet ir prasminga, labai svarbu, kaip yra papasakojamos, pristatomos ir perteikiamos istorijos. Penktokai liko sužavėti pažintimi su fotografu Mindaugu, kuris labai įdomiai pristatė profesiją, kuri jam yra ne tik darbas, bet ir hobis.

Smalsumo kupini 3c, 4a klasių mokiniai su mokytojomis Gražina Martinavičiene ir Ligita Tamašauskiene ne tik išklausė pasakojimų apie veterinaro, ūkininko profesijas, susipažino su savanorystės svarba, bet galėjo prisiliesti prie gyvūnų, kuriuos į užsiėmimą atsinešė veterinarijos gydytoja Doleta Vaznienė, ūkininkas, gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas. Mokiniams priminta apie atsakomybę laikant augintinį, jo priežiūrą, ligas, savanorystę prižiūrint beglobius augintinius. 

 

Tauragės savivaldybėje apsilankiusiems 3d, 8a klasių mokiniams su mokytojomis Aurelija Girskyte-Mockiene ir Danute Kiliokaitiene buvo ne tik smalsu iš arčiau sužinoti, kaip atrodo savivaldos darbas, bet ir gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Trečiokai susitikime su rajono meru Dovydu Kaminsku susipažino su mero pareigomis, savivaldybės darbuotojų darbu ir funkcijomis, o „pasimatavę“ mero kėdę, džiaugėsi ne tik daugiau sužinoję apie Tauragės, bet ir užsimezgusia draugyste. Aštuntokams mero patarėjas Tadas Rapolavičius pristatė savivaldybę, Tauragės regiono istoriją, politines šiandienos aktualijas. Vicemeras Donatas Dirginčius papasakojo apie Tauragės rajono aktyvų sportinį gyvenimą ir neformaliojo vaikų švietimo veiklas. 

 

4b klasės mokiniai su mokytoja Rasa Paulauskiene apsilankė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai ne tik susipažino su gaisrininko gelbėtojo profesija, spec. automobiliais, gelbėjimo įranga, bet su didžiuliu malonumu klausėsi gelbėtojų pasakojimo apie išskirtines gelbėjimo operacijas ir stebėjo, per kiek laiko gaisrininkai pasiruošia į iškvietimą.

4d klasės mokiniai su mokytoja Nideta Kaluževičiene apsilankė duonos namuose UAB „Meduolis“. Mokiniai stebėjo duonutės kelią nuo užmaišymo iki fasavimo, matavosi įvairias profesijas: konditerio, kepėjo, fasuotojo. Vaikai pasivaišino šilta duonele, sausainiais. Už įdomų pasakojimą ir šiltą priėmimą mokiniai dėkingi įmonės vadovei I. Kamandulienei. 

5b, 7c klasių mokiniai su mokytojomis Lina Norviliene ir Lina Zobeliene lankėsi Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, kur buvo supažindinti su bibliotekininko profesija. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo tik knygų rūšiavimas ir išdavimas, pasirodė esanti tik maža dalis to, ką turi kasdien atlikti bibliotekos darbuotojas. Reikia pripažinti, kad ne viskas mokiniams atrodė labai lengva. Projektų rašymas bei įgyvendinimas, informacijos rinkimas, susisteminimas ir skaitmeninimas reikalauja daug įvairių žinių. Užsiėmimo pabaigoje laukė džiugi staigmena-spektaklis ,,Batuotas katinas“. Mokiniai džiaugėsi, kad biblioteka – atvira, novatoriška, diegianti naujas technologijas įstaiga. 

 

5c klasės mokiniai su mokytoja Vilija Valuckiene apsilankę Tauragės apylinkes teisme sužinojo apie teismo darbą, teisininkų profesijas, turėjo galimybę suvaidinti teismo procesą.

VšĮ Tauragės ligoninėje apsilankę 6a, 6b, 6c klasių mokiniai su mokytojomis  Lina Tekoriene, Evelina Norušiene, Daiva Daniene įsitikino, koks atsakingas, nelengvas, pilnas iššūkių medicinos darbuotojų darbas. Mokiniams papasakota, kokios paslaugos teikiamos ligoninėje, parodyti chirurginis, traumatologinis, reanimacijos ir priėmimo skyriai, reabilitacijos skyrius, druskų kambarys, vaistinė. Direktoriaus pavaduotojas D. Masiulionis aprodė pačius naujausius chirurginius instrumentus, supažindino su pirmuoju Lietuvoje įsigytu dirbtiniu intelektu. Vyriausioji ligoninės slaugos administratorė  L. Laugalienė supažindino su medikų profesijomis. „Šį kartą iš ligoninės išėjome kaip lankytojai, bet tikiuosi, kad po kelerių metų galime sugrįžti kaip gydytojai, slaugytojai. Medikai – tai šventa profesija, kuriai patikim savo gyvybes“, – įspūdžiais po vizito pasidalijo šeštokė Austėja Meištininkaitė.  

6d klasės mokinius su mokytoja Sandra Lėkyte šiltai sutiko UAB „Taurų kedras“ įmonės įkūrėjas ir direktorius Robertas Jurkšaitis bei įmonės pirkimų vadybininkas Marius Šegžda. Mokiniams aprodyta įmonės teritorija bei patalpos, kuriose vyksta medienos apdirbimas bei paruošimas eksportui. 

7a klasės mokiniai su mokytoja Jolita Petkuviene apsilankę UAB „Stido“ įmonėje susipažino su jos veikla, inovacijomis, tvarumo principais, iš anglies, stiklo plaušo gaminamais vandens ir sausumos transportui skirtais gaminiais. Abiejuose įmonės fabrikuose mokiniai ne tik pamatė gamybos procesus, gaminamą laivą ir kitus įrenginius, bet ir sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba šioje įmonėje. 

 

7b klasės mokiniai su mokytoja Lina Ugianskiene apsilankė UAB SDG Tauragės skyriuje. Verslo įmonės specialistės papasakojo apie įmonės darbą, apsaugos priemonių panaudojimą. Susitikimo metu mokiniai aktyviai dalyvavo įmonės darbuotojų parengtoje viktorinoje, o atsakiusieji į klausimus apdovanoti prizais.

 

8b klasės mokiniai su mokytoja Rima Skulskiene aplankė vairavimo mokyklą UAB „Biceda“. Mokiniai ne tik susipažino su bendrovėje dirbančių mokytojų ir instrukcijų pareigomis, gausiu vaizduojamuoju inventoriumi, moderniomis kompiuterių klasėmis, bet ir su didžiuliu susidomėjimu klausėsi informacijos apie jų amžiui ir taip pat ateičiai siūlomas vairavimo mokymo paslaugas. Atlikdami testą aštuntokai pasitikrino saugaus eismo žinias ir džiaugėsi ypatingai įdomiu ir prasmingu vizitu.

 

8c klasės mokiniai su mokytoja Rima Lebrikiene lankėsi kavinėje „Sweet express“. Susipažinę su kavinės savininke sužinojo ne tik kokių savybių reikia turėti, norint dirbti darbą prekybos ir verslo srityje, bet ir sužinojo, kaip ji nusprendė įkurti kavinę, kaip užsisako prekes, kur prekes lengviausia reklamuoti. Paaiškino mokiniams, kaip susirasti darbą ir įsidarbinti vasarą.  Aštuntokai džiaugiasi pažintimi, dalinosi mintimis apie savo ateities svajonių planus.

 

Karjeros specialistė Daiva Poškienė